تغییر نام فایل wp-login.php

در این روش نیازی به ویرایش فایل htaccess نیست. تقریبا تمامی کاربران وردپرس صفحه ورود وردپرس را می شناسند. اگر بعد از نام دامنه آدرس /wp-login.php را بزنید می توانند فرم زیبای ورود وردپرس را ببینید که می تواند مشکلات امنیتی بوجود آورد. قبل از شروع کار توصیه می کنیم یک بک آپ از سایت خود بگیرید.

– به صفحه ورود سایت خود بروید: yoursite.com/wp-login.php

– به پوشه وردپرس رفته و نام فایل wp-login.php را به اسم دلخواه خود تغییر دهید. 

– حالا فایل wp-login.php را تغییر نام به دلخواه داده اید را باز کنید و با استفاده از کلید های Ctrl+F به دنبال عبارت wp-login.php بگیردید و تمامی آن ها را با نام دلخواهی که انتخاب کردیده بودید جایگزین کنید. برای این کار خوب دقت کنید که مرحله قبل درست انجام شده است. دقت کنید که ۱۳ مرتبه نام wp-login.php در این فایل آمده است پس باید بعد از عمل پیداکردن، عدد ۱۳ نمایش داده شود.

– حالا سعی کنید با آدرس قبلی wp-login.php وارد سایت شوید . با خطای ۴۰۴ مواجه خواهید شد زیر فایل به این نام دیگر وجود ندارد. از برای ورود از نام your-choice-name.php برای ورود استفاده کنید.

– خب اکنون باید فایل جدید برای خروج بکار ببریم تا خروج هم به درستی کار کند. برای این کار فایل wp-includes/general-template.php را در پوشه وردپرس باز کنید و عبارتی که انتخاب کرده بودید را جایگزین wp-login.php های این فایل کنید و سپس Logout را بررسی نمایید.

چند نکته  

  1. با خاطر داشته باشید که ما فایل هایی را تغییر دادیم که وردپرس در هنگام بروزرسانی خود آنها را نیز بروز می کند . پس بعد از هر بار بروزرسانی بایستی دوباره این دو فایل یعنی wp-login.php و general-template.php را شخصی سازی کنید.
  2. در نسخه های خیلی پایین وردپرس می توانید به جای general-template.php ، فایل wp-blog-header.php را ویرایش کنید.
  3. همچنین همه مراحل روی localhost و اینترنت قابل انجام است و برای ویرایش فایل ها می توانید از اتصال ftp یا فایل منیجر cpanel استفاده کنید .
  4. همچنین در این روش نیازی به ویرایش فایل htaccess نیست.

digital98.ir