در پاسخ به اینکه آیا امکان بازگردانی اکانت قبلی تلگرام و برگرداندن اکانت حذف شده تلگرام وجود دارد یا خیر ، باید گفت که در صورت حذف اکانت تلگرام (دیلیت اکانت تلگرام)، تلگرام به شما اخطار می دهد که کلیه اطلاعات ذخیره شده شما حذف خواهد شد و دسترسی به آن ها در آینده میسر نخواهد بود. در صورتی که شما Log out کرده باشید و یا اینکه تنها برنامه را پاک کرده باشید ، بعد از وارد کردن شماره مجددا به اکانت خود دسترسی پیدا کرده و کلیه اطلاعات شما باز خواهد گشت اما در صورت دیلیت اکانت امکان بازگرداندن اکانت حذف شده وجود ندارد. تنها راه حل موجود برای برگرداندن اکانت حذف شده تلگرام این است که وارد telegram.org/support شده و در بخش Please describe your problem مشکل خود را مطرح کنید و از تلگرام درخواست بازگرداندن اکانت حذف شده تلگرام خود را نمایید.

میزان شانس شما در برگرداندن اکانت تان بستگی به درصد پاسخگویی تلگرام دارد. بنابراین این راه بصورت 100 درصد تضمین شده نمی باشد.

به این نکته توجه داشته باشید که پیغام شما باید به زبان انگلیسی نوشته شود و در متنی که وارد می کنید سعی کنید اطلاعاتی مثل تاریخ و محل ایجاد اکانت ، آخرین زمان دسترسی و سایر اطلاعاتی که می تواند به اثبات مالک بودن شما کمک کند را به صورت خلاصه وارد کنید . در بخش your phone number شماره تلفن متصل به اکانت حذف شده را به صورت بین المللی (989121234567+) وارد کنید و در بخش your email یک آدرس ایمیل معتبر وارد کنید زیرا نتیجه درخواست شما به آدرس ایمیلی که در این بخش وارد کرده اید ارسال خواهد شد . بعد از پر کردن اطلاعات دکمه Submit را انتخاب کنید .

حذف کانال بدون ادمین

همانطور که می دانید تنها سازنده کانال تلگرام می تواند آن کانال را حذف کند . تغییر نام کانال ، تغییر عکس ، تعیین مدیرهای کمکی و حذف عضو از دیگر مواردی است که از اختیارات مدیر کانال تلگرام است . مقاله نحوه تغییر مدیر اصلی کانال تلگرام را مطالعه نمایید . بنابراین زمانی که اکانت تلگرام خود را حذف می کنید کانال هایی که شما سازنده آن بوده اید بدون ادمین می شوند و امکان حذف کانال بدون سازنده نیز وجود ندارد. تنها راهی که برای شما وجود دارد این است که از طریق مدیر کمکی کانال کلیه پیام های کانال را پاک کنید و پیغامی مبنی بر اینکه کلیه اعضا کانال را ترک کنند برای اعضا ارسال کنید .