گاهی نیاز داریم اسلایدهای پاورپوینت را به صورت عکس ذخیره کنیم تا بتوانیم از آن در  صفحات وب، یا برای ارسال روی شبکه‌ های اجتماعی و … استفاده کنیم. در این مقاله از digital98.ir نحوه ذخیره اسلایدهای پاورپوینت به صورت عکس و با فرمت های jpg یا png یا gif را به شما آموزش می‌دهیم.

برای ذخیره پاورپوینت به صورت عکس، مراحل زیر را طی کنید؛

1- در حالی که ارائه‌ای که می‌خواهید ذخیره‌اش کنید باز است، به تب HOME بروید و گزینه Save As را انتخاب کنید.

2- روی This PC کلیک کنید و فولدری را برای ذخیره عکس‌های انتخاب کنید. اگر فولدر مورد نظرتان در بخش سمت راست نیست، Browse را بزنید و از پنجره‌ای که باز می‌شود به فولدر مورد نظرتان بروید.

3- در قسمت پایین پنجره‌ای که باز می‌شود، لیست مربوط به Save as type را باز کنید. در این قسمت، یکی از پنج فرمت gif، jpg ، png، tiff، bmp را انتخاب کنید. در ادامه در مورد این فرمت‌ها و این که کدام بهتر است، توضیح مختصری خواهیم داد.

4- روی دکمه Save کلیک کنید. پنجره‌ای باز خواهد شد که از شما می‌پرسد که فقط اسلاید جاری یا همه اسلایدهای این پاورپوینت ذخیره شوند.

  • در صورتی که All Slides را انتخاب کنید، فولدری همنام پاورپوینت شما ایجاد می‌شود و تمامی اسلایدها به ترتیب شماره اسلاید درون آن فولدر به صورت عکس ذخیره می‌شوند.
  • در صورتی که Just This One را انتخاب کنید، تنها اسلایدی که در زمان ذخیره داخل آن بودید، به صورت عکس و با نام انتخابی شما ذخیره می‌شود.

کدام فرمت در زمان تبدیل پاورپوینت به عکس مناسب‌تر است؟

دو فرمت tif و bmp بالاترین کیفیت را در هنگام ذخیره دارند اما حجم آن‌ها به طرز غیرمعقولی بالا است و ارسال آن روی وب سخت است و باز شدن آن‌ها هم کند است. بنابراین استفاده از این فرمت‌ها چندان قابل توصیه نیست، مگر اینکه قصد چاپ کردن عکس‌ها را داشته باشید.

فرمت jpg اندکی باعث افت کیفیت در عکس‌های شما خواهد شد اما در عوض حجم عکس‌ها به نسبت tiff و bmp بسیار کمتر است. این فرمت زمانی مناسب است که در پاورپوینت خود از عکس‌های واقعی که تعداد نامحدودی رنگ داخل آن‌هاست، استفاده کرده باشید.

فرمت gif و png در زمانی که اسلاید شما رنگ‌های محدودی دارد، (معمولا در پاورپوینت رنگ‌ها و افکت‌های رنگی زیادی نداریم) انتخاب‌های مناسبی هستند.

در کل، اگر از فرمت مطمئن نیستید، توصیه کلی ما استفاده از png است.