آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

استعلام سیمکارت [لینک]

مالکیت سیمکارت خود را با پیامک چگونه استعلام کنید؟

یکی از آسان ترین این روش ها پیامک می باشد. افراد می توانند مالکیت سیمکارت خود را از این طریق استعلام کنند. به این صورت که بنا به گفته ی معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری مشترکان می توانند با ارسال شماره کد ملی خود به سرشماره 3000504901 یا به سرشماره 3000150 به اطلاعات اپراتوری خود دست یابند. هم چنین دریافت استعلام مالکیت سیمکارت توسط مشترکان با پیامک هر 10 روز یک بار امکان دارد. اگر مغایرتی در اطلاعات به دست آمده به وجود بیاید مشترکان می توانند با کارت ملی خود به دفاتر اپراتور های تلفن همراه مراجعه و اطلاع یابند.

در صورتی که تعداد سیم کارت های اعلام شده بیشتر از آن باشد که فرد خریداری کرده است، امکان دارد بدون رعایت مقررات تغییر نام به افراد دیگر واگذار کرده باشد یا حتی بدون اطلاع خود فرد چندین سیمکارت به نام وی در بانک اطلاعاتی اپراتور ها ثبت گردیده باشد. اگر تعداد سیم کارت کمتر از انتظار وی باشد، امکان دارد مالکیت سیم کارت های خریداری شده، به نام وی ثبت نگردیده باشد.

 مالکیت سیمکارت از طریق کدام سامانه استعلام می گردد؟

این سامانه که برای استعلام تعداد سیمکارت مشترکین تلفن همراه روی پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی شروع به فعالیت کرده  از مهر سال 1394 دایرمی باشد. مشترکین می توانند با مراجعه کردن به سایت mobilecount.cra.ir از تعداد سیم کارت هایی که با شماره ملی آن ها ثبت شده است اطلاع یابند. همچنین تمامی مشترکین چهار اپراتور اصلی کشور می توانند در این سامانه به این اطلاعات خود دسترسی داشته باشند. همچنین دریافت استعلام مالکیت سیمکارت از این سامانه مانند پیامک، هر 10 روز یک بار امکان دارد که می توان گفت یکی از نقاط ضعف سامانه به شمار می رود.

نمایش شماره های ثبت شده در مالکیت سیمکارت به کدام روش امکان پذیر است؟

روش های استعلام که در رابطه با مالکیت سیمکارت در قسمت های بالا گفته شد، تنها نشان دهنده ی تعداد سیمکارت هایی است که به نام افراد ثبت شده است و شماره های خطوط را نمایش نمی دهند.

برای اطلاع یافتن از شماره های خطوط ثبت شده، اگر مشترک اپراتور ایرنسلی باشید، می توانید با نصب اپلیکیشن  ایرانسل من علاوه بر تعداد خطوط ثبت شده از شماره های ثبت شده نیز مطلع شوید. نحوه استفاده از این اپلیکیشن نیز به این صورت می باشد که بعد از نصب آن بر روی سیستم خود، صفحه ی باز شده سمت راست را بکشید و گزینه پرونده را انتخاب کنید . سپس با انتخاب کردن اطلاعات حساب، و با انتخاب کردن سیم کارت های ثبت شده، تمامی شماره های ثبت شده به نام خود را مشاهده کنید.

در صورتی که مشترک اپراتور همراه اول می باشید، با نصب اپلیکیشن همراه اول من، با روش های گفته شده و هم چنین مشترکین ایرانسل  در اپلیکیشن ایرانسل من، از تعداد شماره های ثبت شده به نام خودتان مطلع  می شوند.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است