محتوای تکراری سایت

شما وظیفه دارید تا تمامی موارد دارای اهمیت یک نوشته ی استاندارد مانند عناوین مناسب، استفاده از توضیحات متا و… را بررسی کنید. تمامی این کار ها برای این است که سایت شما به عنوان یکی از بهترین سایت ها در زمینه ی فعالیتیتان به کاربرانی که در گوگل سرچ می کنند، پیشنهاد شود.

با یکی دیگر از آموزش های وب سایت digital98 در خدمت شما هستیم تا ابزاری در تشخیص محتوای تکراری سایت را به شما معرفی کنیم.

استفاده از تمامی ابزار های معرفی شده در این آموزش رایگان نیستند و ممکن است برخی از آن برای ارائه خدمات از شما وجهی را دریافت نمایند.

1: بررسی محتوای تکراری با siteliner

این ابزار به صورت مجانی 250 صفحه از صفحات سایت شما را را بررسی می کند و اطلاعات زیادی در مورد صفحات وب سایت شما می دهد، این موارد عبارتند از:

– لینک های اشتباه و یا خراب
– درصد محتوای تکراری استفاده شده وب سایت در مقایسه با محتوای تکراری متوسط استفاده شده در سایر وب سایت ها
– درصد محتوای عادیو محتوای خاص و اورجینال
– تعداد کلمات متوسط موجود در هر صفحه و مقایسه با متوسط کلمات در صفحات وب سایت های دیگر
– تعداد متوسط لینک های داخلی در هر صفحه
– سرعت لود شدن صفحات و مقایسه با آمار متوسط بقیه سایت ها

بعد از اتمام بررسی ها، شما می توانید روی گزینه ی روبروی Duplicate content کلیک کنید و یک فهرست از محتوای موجود در سایت شما به همراه درصد تشابه و تعداد کلمات شبیه به هم و آدرس URL صفحاتی که شبیه به شما هستند را نشان می دهد.

معایب:

– نمی توانید یک لینک را به صورت جداگانه بررسی کنید
– قابلیت بررسی متن را ندارید

2: بررسی محتوای تکراری با Duplichecker

با استفاده از این ابزار می توانید فایل های متنی خود را که تعداد کارکتر های آنها زیر 1000 است یا فایل های متنی Word و txt را با دقت بالایی از نظر تکراری بودن بررسی کنید. استفاده از این سایت هم بسیار ساده و راحت می باشد، فقط کافیست که متن یا فایل متنی خود را در کادر های مربوطه وارد کنید و روی گزینه ی check plagiarism کلیک کنید.

این ابزار بدون ثبت نام امکان یک بار استفاده را به شما می دهد، و اگر بخواهید دوباره از آن استفاده کنید با یک کادر قرمز رنگ مواجه می شوید که به شما می گوید باید در سایت ثبت نام کنید، برای ثبت نام روی Signup کلیک کرده، به صفحه ثبت نام وارد شوید، اطلاعاتی که از شما می خواهد را به درستی وارد کنید و آنها را تایید کنید. بعد از این مرحله ایمیلی که در سایت Duplichecker وارد کردید را چک کنید و صحت ایمیل خود را تایید کرده تا ثبت نام شما تکمیل شود و دوباره به صفحه اصلی برگردید تا بتوانید محتوا های متنی خود را از نظر تکراری بودن بررسی کنید.

معایب:

– قابلیت بررسی لینک در این ابزار وجود ندارد
– در اویل کار با این ابزار ممکن است سرعت و طراحی آن برای شما آزار دهنده باشد و از آن راضی نباشید.(ولی نگران نباشید، کم کم به آن عادت می کنید)
استفاده ی بد از رنگ ها در طراحی

3: بررسی محتوای تکراری با استفاده از سایت Copyscape

Copyscape یکی از ابزارهای معتبر و کارآمد برای بررسی و تشخیص محتوای تکراری می باشد. استفاده از این سایت رایگان است و استفاده ی بسیار راحتی دارد، فقط کافیست که با وارد کردن آدرس URL صفحه مورد نظر خود کادر وسط صفحه و کلیک کردن بر روی گزینه ی Go؛ آدرس های URL که در آنها محتوایی مشابه با محتوای شما وجود دارد را ببینید.

معایب:

– عدم توانایی بررسی متن و یا فایل متنی
– نشان ندادن قسمتی از متن که با آدرس های URL داده شده مشترک است

4: استفاده از ابزار similar page check برای تشخیص محتوای تکراری

با استفاده از این ابزار می توانید تشابه بین دو آدرس URL را برحسب درصد به دست بیاورید. فقط کافیست آدرس اول را در کادر Enter First URL و آدرس دوم را در کادر Enter second URL وارد کنید و سپس روی گزینه ی submit کلیک کنید تا درصد تشابه بین دو صفحه ای که وارد کرده اید را به دست آورید.

معایب:

– عدم توانایی بررسی متن و فایل متنی
– قابلیت بررسی فقط بین دو آدرس URL امکان پذیر است.

5: استفاده از جستجوی گوگل برای تشخیص محتوای تکراری

اگر می خواهید یک قسمت مشخص از محتوا متنی را بررسی کنید تا از کپی بودن یا نبودن آن مطمئن شوید، قسمت جستجوی گوگل می تواند تا حدودی به کمک شما بیاید. از مزایای انجام این کار می توان ساده بودن و راحتی انجام کار را نام برد.

معایب:

– از دقت کافی برخوردار نیست (چون اصلا برای چنین کاری طراحی نشده است!)
– از نظر تعداد کاراکتری که می توان مورد بررسی قرار دهید محدودیت دارید (فقط 2048 کاراکتر را می توان جستجو کرد)

از دیگر سایت ها در این زمینه به موارد زیر می توان اشاره کرد:

ابزار VIRANTE

چنانچه مطالب زیادی بر روی وب سایت خود دارید و میخواهید در مورد محتوای تکراری سایت بدانید، می توانید از این ابزار برای بررسی تکراری بودن مطالب استفاده نمایید.

ابزار DUPLI CHECKER

یکی دیگر از برترین ابزار های تشخیص محتوای یونیک از تکراری ابزار Dupli Checher می باشد این ابزار به شما در تشخیص متونی که از سایت های دیگر به سرقت رفته است کمک زیادی می کند.

ابزارPLAGIARISMA

این سایت نیز مانند سایت copyright spot عمل میکند ولی برتری که نسبت به آن دارد این است که می تواند تعداد کلمات تکراری در یک متن را نیز شناسایی و آن ها را به رنگ قرمز درآورد.

ابزار COPY GATOR

این ابزار با استفاده از آر اس اس وب سایت شما اقدام به کنترل محتوای سایت شما از نظر کپی برداری و یونیک بودن می نماید.

ابزار ARTICLE CHECKER

این ابزار هم اجازه بررسی محتوای تکراری سایت را برای شما به ارمغان می آورد.

ابزار PLAGIARISM CHECKER

 این ابزار هم مانند سایر هم رده های خود در داشتن سایتی متنوع با محتوای جدید خاص به شما کمک می کند.

ابزارSIMILAR PAGE CHECKER

این ابزار سایت شما را با سایر سایت هایی که در حوزه کاری شما فعالیت می کنند مقایسه می کند و به شما اعلام می کند که سایت شما از نظر محتوایی چند درصد شبیه به سایت همکاران شما است.

ابزار PLAGSPOTTER

این ابزار نیز مانند هم رده های خود به مدیران وب سایت در تشخیص محتوای تکراری سایت کمک می کند و متون کپی برداری شده را نشان می دهد. این ابزار قابلیت این را دارد که به شما توضیح دهد متن ها تا چند درصد شبیه به متون دیگر سایت ها تشخیص داده شده اند تا چه حدی مشابه یکدیگر بوده اند.

ابزار PLAGIUM

این ابزار هم جز فوق پیشرفته ترین ابزار های شناسایی محتوای تکراری سایت می باشد به این صورت که شما محتوای خود را وارد برنامه می کنید. برنامه با استفاده از قابلیت چند زبانه بودن همگام با سرچ در اینترنت در می یابد که سایت مرجع نوشته (اولین سایتی که مطلب مشابه سایت شما در آن قرار داده شده است) چه سایتی  می باشد.

ابزار DUPE FREE PRO

این ابزار هم مانند هم رده های متوسط خود می تواند به شما در تشخیص کپی بودن متن کمک کند.

امیدوارم از این مقاله نهایت بهره را برده باشید و با استفاده از یک یا چند ابزار معرفی شده در این مقاله بتوانید برای سایت خود یک محتوای یونیک و فوق العاده ایجاد نمایید.