قطعا برای هر کسی پیش می آید که باید اطلاعاتی را از روی کامپیوتر در جایی ذخیره کنیم اما حس در دست گرفتن قلم را نداریم. اینجاست که براحتی با یک دکمه می توان از صفحه دسکتاپ یا از تمام صفحات اینترنت عکس گرفت. در این آموزش دو ترفند را خواهیم آموخت. عکس از صفحه دسکتاپ و عکس از کل صفحات وب.

گرفتن عکس از صفحه دسکتاپ

کافیست دکمه ای به نام  پرینت اسکرین یا PrtSc که روی بعضی کیبوردها PrtScr یا PrtScn یا PrtScr SysRq نوشته شده است، را روی کیبورد خود بیابید.

اکنون دکمه Prtsc+alt را باهم بفشارید، بعد از زدن این دکمه ها عکسی از صفحه نمایش دسکتاپ شما در حافظه کامپیوترتان ذخیره شده اما هنوز نمیدانیم کجاست، پس باید آن را نمایان کنیم. ساده ترین روش نمایان کردن آن استفاده از نرم افزار paint است. این نرم افزار درون هر ویندوزی که روی کامپیوتر شما نصب شده است یافت می شود. پس نیازی به دانلود ان نیست.

پس کافیست به دکمه start ویندوز را بزنیم و در باکس بنویسیم paint تا برنامه پیدا شود.

حال برنامه paint را باز می کنیم و دو دکمه (Ctrl+V) را فشار می دهیم، (یا از سربرگ بالا دکمه past را می زنیم). اکنون عکس ظاهر می شود. حال می توانید آن را ذخیره کنید. (با دکمه Ctrl+S)

برای گرفتن عکس از صفحات وب نیز به همین صورت عمل می کنیم.

اما راه حل دیگر عکس گرفتن از صفحه اسفتاده آنلاین است. یعنی شما براحتی لینک سایت دلخواه خود را به سایت های زیر بدهید تا برایتان عکس تمام قدی سایت را بگیرید.

ابتدا به سایت زیر بروید.

http://web-capture.net/

در این سایت در قسمت url آدرس صفحه ی مورد نظر را وارد نمایید. در قسمت بعدی فرمت تصویر نهایی را انتخاب نمایید و در نهایت بر روی دکمه ی Capture web page کلیک نمایید تا url مورد نظرتان به عکس با فرمت انتخابی تبدیل شود.

 بعد از اینکه وارد صفحه ی جدید شدید می توانید عکس مورد نظر خود را save نمایید.

همچنین می توانید از سایت زیر نیز جهت گرفتن عکس انلاین از صفحه نمایش در صفحات وب استفاده نمایید.

https://www.site-shot.com/

https://www.url2png.com/