آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

مشاهده ارور لاگ در سی پنل [لینک]

Error Log سی پنل چیست?

هنگام بروز خطا برای یک سایت، تمام خطاها در فایل Error Log ذخیره می شود.

اگر شما قادر به مشاهده خطا های سایت نباشید با یک صفحه سفید رنگ مواجه خواهید شد در حالت عادی نمی توانید دلیل بروز خطا ها را ببینید. این به آن معنا است که نمایش خطا ها از سمت سرور غیر فعال است و شما نیز دسترسی به تنظیمات سرور ندارید.

Error Log در حقیقت یک فایل متنی می باشد و شما از طریق آن می توانید تمام خطا های موجود را با زمان و تاریخ مشخص مشاهده کنید.

گاهی ممکن است در هاست این فایل حذف شوند واین به دلیل آن است که بعد از مدتی ارور های این فایل افزایش می یابد. به همین دلیل می توانید آنرا حذف کنید و مجددا یک فایل به همین نام بسازید.

بروز خطا برای سایت می تواند دلایل مختلفی مانند اشکال در کدنویسی، تغییر نام و مسیر یا حذف صفحات و فایل های مربوط به سایت، ارور مربوط به اسکریپت ها و … داشته باشد.

پس از به وجود آمدن هر یک از خطاهای ذکر شده، این خطاها در Error Log ثبت می شوند، شما از دو طریق می توانید به این قسمت درسترسی داشته باشید؛

راه اول: دسترسی به Error Log در سی پنل

در ابتدا نیاز است که شما وارد کنترل پنل سی پنل سرویس خود شوید.

پس از ورود به سی پنل از قسمت FILES گزینه File Manager را انتخاب کنید.

اکنون در بخش File Manager، به پوشه مربوط به سایت خود بروید. (به صورت عمومی فایل public_html می باشد.)

در فایل های مربوط به سایت شما باید گزینه error_log را پیدا کنید روی آن کلیک راست کرده و گزینه view را زده تا خطا های اخیر را مشاهده کنید.

راه دوم:

دسترسی و مشاهده خطاهای سایت نیز به صورت زیر می باشد.

پس از وارد شدن به کنترل پنل سی پنل، از طریق بخش METRIC بر روی گزینه Errors کلیک کنید تا به صفحه مربوط به خطا های سایت منتقل شوید.

در صفحه مربوط به Errors شما ۳۰۰ خطایی که اخیرا در هاست و سایت شما رخ داده را مشاهده می کنید که این خطاها توسط وب سرور ثبت شده اند.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است