گاهی اوقات نیاز داریم که محتوای سایت ها را با فرمت PDF ذخیره کنیم! اما هیچ امکانی جز کپی کردن و پیست کردن روی WORD  و سپس تبدیل آن به PDF وجود ندارد. به هر حال این کارهم چندان با نظم صورت نمی گیرد و گاهی فونت و عکس و … همه به هم می ریزد! در این اموزش به شما 3 روش تبدیل سایت به پی دی اف را خواهیم آموخت که می تواند بسیار جذاب باشد.

روش اول : تبدیل صفحات وب به PDF با استفاده از افزونه فایرفاکس

ابتدا افزونه ای به نام Web2PDF Converter را به مرورگر فایرفاکس خود بیفزایید! با این کار می توانید بعد از نصب دکمه ای با همین عنوان را در سمت راست نوار ابزار مشاهده کنید و بعد با بازر کردن هر سایت و زدن روی این دکمه، محتوای سایت را به طور کامل به صورت PDF ذخیره کنید.

بعد از نصب برنامه و یک ریستارت مرورگر، با پیام زیر رو برو می شوید :

با تیک زدن عنوان اول، دکمه ذخیره در پی دی اف، روی نوار ابزار قرار می گیرد و در صورت تیک دوم، در منوی راست کلیک قرار داده می شود. بهترین نمونه همین گزینه اول است.

بعد از آن اگر بخواهید سایتی را ذخیره کنید کافیست روی دکمه بالای صفحه کلیک کنید و بعد هم به صورت پی دی اف ذخیره شده ببینید.

هنگام تبدیل شدن صفحات وب به PDF جهت ذخیره، به شما پیغامی مشابه زیر داده می شود که می توانید از این میان دو گزینه انتخاب کنید:

اینکه می توانید فایل پی دی اف را در گوگل درایو خود ذخیره کنید یا دانلود کنید. گزینه DOWNLOAD PDF برای دانلود بکار می رود و دکمه کناری، فایل را مستقیم در درایو شما ذخیره می کند. بعد از دانلود کردن فایل پی دی اف می توانید دانلود را مشاهده کنید.

روش دوم : تبدیل صفحات وب به PDF با استفاده از سایت

اگر می خواهید بدون نصب افزونه این کار را انجام دهید کافیست به آدرس سایت web2pdfconvert بروید و از آنجا در کادر مربوطه آدرس سایت را وارد کرده و دکمه مقابل که عمل تبدیل را انجام می دهد را فشار دهید:

این روش نیاز به نصب افزونه ندارد و مستقیما با آدرس سایت امکان پذیر است.

روش سوم : تبدیل وب به PDF با اپ اندروید

برنامه Website TO PDF یکی از بهترین برنامه های کاربردی می باشد که نسخه PRO را بطور رایگان در اختیار شما گذاشته ایم. با برنامه Website TO PDF هر آدرس وب سایتی را می خواهید به فایل پی دی اف تبدیل می کند تا بتوانید بصورت آفلاین هم تماشا کنید.

ویژگی های برنامه Website TO PDF:
  • اضافه کردن فعال کردن / غیر فعال کردن لینک ها
  • دارای گزینه هایی برای چاپ مجموعه ای از کتاب ها
  • بدون هیچگونه تبلیغات
  • ذخیره وب سایت ها بصورت فایل های PDF برای خواندن آفلاین
  • به اشتراک گذاشتن مستقیم فایل های خود از طریق ایمیل، بلوتوث، وای فای، درایو گوگل
  • ادغام چندین URL پست سر هم در یک فایل PDF
  • دارای امکانات سفارشی سازی ظاهر فایل های PDF مانند: اضافه کردن شماره صفحه، استفاده از سیاه و سفید، غیر فعال کردن چاپ پس زمینه

کافیست لینک سایت را در برنامه وارد کنید و گزینه Convert را انتخاب کنید و منتظر شوید تا عملیات به پایان برسد.