گیفت کارت چیست و یا ردیم کردن چیست و چه کاربردی دارد در ابتدا می بایست به نوع کاربرد گیفت کارت بپردازیم. گیفت کارت کلا به دو صورت کاربرد دارد:

کاربرد اول به صورت شارژ اکانت استفاده می شوند و می توانید با آن حساب خود را شاژر کنید. قطعا تا کنون بارها از کارت شارژ های ایرانسل و یا همراه اول استفاده کرده اید. این کارت شارژ ها به دو صورت فیزیکی و الکترونیکی هستند که کدی را در اختیار شما قرار می دهند که شما آن کد را وارد می کنید و خط یا حساب شما شارژ می شود، گیفت کارت هم به همین شکل می باشد و کدی را در اختیار قرار می دهد که با آن می توانید حساب خود را شارژ نمایید.

از قبیل گیفت کارت های معروف می توان گیفت کارت اپل یا گیفت کارت آیتونز ، گیفت کارت پلی استیشن ، گیفت کارت گوگل پلی ، گیفت کارت آمازون ، گیفت کارت اسپاتیفای ، گیفت کارت اسکایپ ، گیفت کارت استیم و  … را نام برد.

کاربرد دیگر گیفت کارت به صورت پرداخت یک هزینه در قبال یک سری خدمات الکترونیکی می باشد همانند کارت های هدیه بانکی که شما به عنوان هدیه به شخصی هدیه می دهید و آن شخص می تواند از آن کارت خرید انجام دهد. از این قبیل کاربرد گیفت کارت، می توان گیفت کارت مستر، گیفت کارت ویزا ، مینت کارت، ریکستی و…. را نام برد.

ردیم چیست؟ (Redeem)

ردیم به انگلیسی: (Redeem) در معنای لغوی به معنای آزاد سازی می باشد، و ردیم کردن گیفت کارت به عملی که شما کد خود را وارد می کنید و حساب شما شارژ می شود که اصطلاحا ردیم کردن می گویند. ردیم همان شارژ کردن حساب مربوطه می باشد که بسته به میزان اعتبار گیفت کارت شما شارژ می شود. بعنوان مثال شما با خرید گیفت کارت آیتونز از سایت یورکاردز اقدام به شارژ حساب خود می کنید، عکس زیر نمونه ای از ردیم کردن پولی (پرداخت وجه) را نشان می دهد، همان طور که می بینید با انتخاب گزینه مد نظرمان مبلغی را به عنوان شارژ سالیانه پرداخت می کنیم، گزینه 2 وارد کردن کد گیفت کارت و در گزینه 3 اقدام به ردیم کردن محصول می نماییم.