برای نمایش یک ابزارک تنها به کاربران وارد شده در سایت چندین روش وجود دارد مثلا شما می توانید در مکان نمایش ابزارک شرط ایجاد کنید که این کار دردسر زیادی دارد و درست انجام دادن آن به داشتن مهارت در زمینه های کد نویسی وابسته است. روش دیگر استفاده از افزونه می باشد که این کار را برای شما بسیار راحت و البته لذت بخش می کند. در این مطلب از digital98.ir روش انجام دادن این کار با استفاده از یک افزونه کاربردی را به شما آموزش می دهیم، با ما همراه باشید.

استفاده از افزونه Widget Logic

Widget Logic نام یک افزونه کاربردی و محبوب می باشد که استفاده از ابزارک ها را بسیار کارآمد تر می کند. اگر چه این افزونه کارهای دیگری غیر از نمایش و مخفی کردن ابزارک ها برای کاربران انجام می دهد ولی در این مطلب ما به قابلیت ذکر شده می پردازیم.

پس از نصب و فعال سازی افزونه، با مراجعه به بخش ابزارک ها مشاهده می کنید که یک فیلد متنی جدید به انتهای کلیه ابزارک های در دسترس اضافه شده است، برای نمایش یک ابزارک تنها برای کاربران وارد شده و … باید اطلاعاتی را در این فیلد وارد نمود.

نمایش ابزارک تنها به کاربران وارد شده به سایت

برای این منظور کد زیر را در فیلد مشخص شده وارد کنید:

is_user_logged_in()

نمایش ابزارک تنها به کاربران وارد نشده (مهمان)

برای این منظور کد زیر را در فیلد مشخص شده وارد کنید، دقیقا مانند کد قبلی با این تفاوت که یک علامت تعجب “!” به ابتدای کد اضافه شده است:

!is_user_logged_in()