آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

علت خطای error establishing a database connection وردپرس [لینک]

حل مشکل error establishing a database connection وردپرس

اگر از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می کنید به احتمال زیاد با عبارت خطا در برقراری ارتباط با پایگاه‌ داده یا error establishing a database connection وردپرس مواجه شده اید. این خطای رایج وردپرس معمولا در حین نصب وردپرس، نصب افزونه و… دیده می شود. مشاهده این خطا از سوی کاربران چهره مناسبی نخواهد داشت… دقت کنید برای سایت هایی که از هاست رایگان و یا حتی ارزان استفاده می کنند چند بار مشاهده این خطا در طول ماه امری طبیعی و تکراری شده است. 

سوال اینجاست که چگونه باید این مشکل را حل کرد؟ آیا راهی برای عدم نمایش این خطا در زمان هایی که وردپرس با مشکل مواجه می شود، وجود دارد؟

در ایم مطلب از digital98.ir رفع خطای error establishing a database connection وردپرس را بررسی می کنیم پس با ما همراه باشید.

چرا خطای پایگاه داده error establishing a database connection اتفاق می افتد؟

باید گفت که خطای error establishing a database connection وردپرس زمانی مشاهده می شود که وردپرس امکان دسترسی به اطلاعات پایگاه داده یا دیتابیس را از دست می دهد. این خطا عموما به دلایل زیر رخ می دهد؛

1- این خطا ممکن است ناشی از اشتباه بودن اطلاعات پایگاه داده شامل یوزرنیم، پسورد و نام دیتابس در فایل wp-config.php باشد.

2- همچنین خرابی دیتابیس و از دست رفتن بخشی از اطلاعات می تواند کاربران را به این صفحه ترسناک منتقل کند. ولی این مشکل در سایت های ایرانی معمولا از طرف سرور و خرابی آن رخ می دهد.

می توان برای حل این مشکل گزینه های زیر را بررسی کرد؛

بررسی عملکرد wp-admin

برای رفع این مشکل فایل wp-config.php را در ویرایشگر باز کرده و قطعه کد زیر را در آن وارد کنید:

 define('WP_ALLOW_REPAIR', true); 

تغییرات را ذخیره کنید و سپس آدرس وبسایت خود را وارد کنید. در این زمان با صفحه ای که مربوط به تعمیرات پایگاه داده می باشد رو به رو خواهید شد.

با کمک گزینه های موجود می توانید خطای error establishing a database connection وردپرس را رفع کنید. اما اگر با کمک این گزینه، مشکل همچنان به قوت خود باقیست گزینه ی بعدی را امتحان می کنیم …

چک کردن فایل wp-config.php

به جرات می توان گفت که فایل wp-config.php مهم ترین فایل در وردپرس به حساب می آید که وبسایت وردپرسی را به پایگاه داده متصل می کند. در این هنگام حتما باید موارد زیر را بررسی کنید:

define('DB_NAME', 'database-name');define('DB_USER', 'database-username');define('DB_PASSWORD', 'database-password');define('DB_HOST', 'localhost');

معمولا گزینه ی مربوط به DB_Host را به صورت پیش فرض یعنی همان localhost قرار می دهیم. اما ممکن است برخی از هاستینگ ها نامی دیگر تعریف کرده باشند که می توانید از آنها بپرسید. برخی نیز معتقد هستند که به جای نام پایگاه داده از آدرس آی پی آن استفاده شود بهتر است. مثل نمونه زیر:

 define('DB_HOST', '127.0.0.1:8889'); 

بررسی وب هاستینگ

گاهی اوقات ترافیک سایت شما به حدی بالاست که هاست یا سرور جوابگوی آن نیست و در نتیجه خطای error establishing a database connection وردپرس امری عادی تلقی می شود چراکه هاستینگ شما قدرت مدیریت وبسایت را ندارد. در این زمان شما می توانید مشکل را با شرکت هاستینگ خود جهت افزایش منابع هاست درمیان بگذارید.

تغییر شکل و ظاهر خطای پایگاه داده error establishing a database connection

در هر زمانی از شبانه روز ممکن است وبسایت شما با خطای error establishing a database connection وردپرس رو به رو شود و تا شما از این ماجرا مطلع و به رفع آن بپردازید مدت زمانی از دست می رود. متاسفانه کاربران وبسایت در این هنگام آن را مشاهده می کنند که جالب نیست. پس باید کاری کنید که در این زمان وبسایت به صورت اتوماتیک صفحه ی دیگری ریدایرکت شود.

برای اینکار بر روی سرور یا هاست خود و در درون فولدر wp-content فایل جدیدی به نام db-error.php قرار دهید و یک کد HTML از پیش طراحی شده را در آن قرار دهید. برای این صفحه شما می توانید از هر کد یا تصویری استفاده کنید. فقط در نظر داشته باشید که به اطلاعات وردپرس و پایگاه داده آن دسترسی نخواهید داشت.

قطعه کد زیر یک نمونه آماده است که شما می توانید مطابق اطلاعات خود آن را ویرایش کنید:

<?php$link= mysql_connect('localhost', 'root', 'password');if(!$link) {die('Could not connect: '. mysql_error());}echo'Connected successfully';mysql_close($link);?>

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است