بهبود SEO وردپرس برای گرفتن ترافیک بیشتر برای وب سایت شما ضروری است. متاسفانه بسیاری از راهنمایی های جدید جستجوگرهای وردپرس بسیار کاربردی هستند. اگر شما در مورد افزایش ترافیک وب سایت خود جدی هستید، باید توجه داشته باشید که بهترین شیوه های جستجو در وردپرس را اجرا نمائید. در این راهنما از digital98، ما بالا راهنمایی های وردپرس در زمینه SEO شما کمک می کنیم تا SEO وردپرس خود را بهبود ببخشید و ترافیک بیشتری داشته باشید.

ممکن است صحبت کارشناسانی را شنیده باشید که WordPress بسیار دوستانه و محبوب است، این کلام کاملا درست است، این بدین دلیل است که بسیاری از مردم وردپرس را برای شروع وبلاگ یا وبسایت خود انتخاب می کنند.

وردپرس ادعا می کند که کد تولید شده آن به دنبال بهترین شیوه ها برای جستجوگرهاست، اگر می خواهید تلاش های SEO خود را به حداکثر برسانید، باید بیشتر کار کنید.

معرفی:

همگی خوب می دانیم ایده بهینه سازی برای SEO وردپرس می تواند برای مبتدیان تهدید کننده و غیر ممکن باشد، به خصوص اگر شما یک تکنسین حرفه ای نیستید.

اما نگران نباشید – لازم نیست پیچیده اش کنید. از اینجا شروع کنید تا اصول اولیه را بیاموزید، و سپس می توانید آنها را به وب سایت خود اضافه کنید.

جستجوگرها چه هستند؟

SEO یک کلمه مخفف است که برای موتورهای جستجو بهینه سازی شده است.

یک استراتژی است که توسط صاحبان وب سایت ها برای ترافیک بیشتر با رتبه بندی بالاتر در موتورهای جستجو استفاده می شود.

بهینه سازی موتور جستجو در مورد فریب گوگل یا سیستم های بازی نیست.

سئو در مورد ایجاد یک وب سایت است که کد و قالب بندی بهینه سازی شده داشته باشد که باعث شود موتورهای جستجو برای یافتن وب سایت آسان و حرفه ای عمل کنند.

وقتی که افراد در مورد موضوعاتی که  می نویسید در وب جستجو می کنند، محتوای جستجوی بهینه، رتبه جستجوی شما در نتایج جستجو بالاتر خواهد آورد و وبسایت شما نسبت به رقبا بیشترین تعداد ورودی و  کلیک را خواهد داشت.

چرا SEO مهم است؟

موتورهای جستجو اغلب بزرگترین منبع ترافیک برای اکثر وب سایت ها هستند.

گوگل و سایر موتورهای جستجو از الگوریتم های پیشرفته برای درک و رتبه بندی صفحات مناسب در نتایج جستجو استفاده می کنند. اما این الگوریتم ها کامل نیستند – آنها هنوز به کمک شما نیاز دارند تا بدانند که محتوای شما چیست.

اگر مطالب شما بهینه سازی نشده باشد، موتورهای جستجو نمی دانند چگونه آن را رتبه بندی کنند. هنگامی که افراد برای مباحثی که درباره آن می نویسید جستجو می کنند، وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود و شما تمام این ترافیک را از دست خواهید داد.

برای همه صاحبان کسب و کار، مهم است که موتور جستجوگر با وبسایت آنها فرندلی باشد، به طوری که آنها می توانند ترافیک جستجو خود را به حداکثر برسانند.

مبانی SEO وردپرس:

SEO می تواند بسیار پیچیده و فنی باشد، اما لازم نیست که این چنین باشد. فقط یادگیری چندین نکات اساسی SEO برای بهینه سازی سایت شما می تواند به افزایش قابل ملاحظه ای در ترافیک وب سایت شما کمک کند.

برای استفاده از تکنیک های سئو لازم نیست که نابغه تکنیکی سئو باشید. اگر شما در حال حاضر از وردپرس استفاده می کنید، پس شما آنچه را که می خواهید می توانید انجام می دهید! وردپرس را دست کم نگیرید. 😉

بیایید شروع به بهینه سازی وب سایت خود کنیم.

1- تنظیمات ظاهر سایت خود را بررسی کنید.

یک گزینه در وردپرس وجود دارد تا وب سایت شما را از موتورهای جستجو پنهان کند. هدف این گزینه آن است که قبل از آماده شدن برای عموم، وقت خود را برای کار در وب سایت خود بگذارید. با این حال، گاهی اوقات این گزینه می تواند به طور تصادفی مورد بررسی قرار گیرد و باعث می شود وب سایت شما در موتورهای جستجو قابل دسترس نباشد.

اگر وب سایت شما در نتایج جستجو نمایش داده نمی شود، اولین چیزی که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید این گزینه علامت گذاری نشده باشد.

به سادگی در قسمت مدیریت سایت وردپرس خود وارد شوید و از تنظیمات » صفحه خواندن بازدید کنید.

شما باید به بخش «نمایش به موتورهای جستجو» بروید و اطمینان حاصل کنید که تیک «از موتورهای جستجو درخواست کن تا محتوای سایت را بررسی نکنند» غیرفعال باشد.

فراموش نکنید که بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید.

2- با استفاده از ساختارهای متن URL دوستانه در وردپرس

URL ها حاوی کلمات هستند که به وضوح محتوای صفحه را توضیح می دهند و هر دو انسان و موتورهای جستجو آنها را آسان می خوانند. البته لینک های فرندلی را عرض می کنم.

برخی از نمونه های URL های دوستانه SEO وبسایت digital98 عبارتند از:

http://digital98.ir/emoji
http://digital98.ir/fix-crab-frog-subtitle-problem

توجه داشته باشید که این URL ها قابل خواندن هستند و کاربر می تواند حدس بزند که چه چیزی را در صفحه مشاهده خواهد کرد، فقط با نگاه کردن به متن URL.

پس یک URL دوست نداشتنی دوستانه مانند چیست؟

http://digital98.ir/کی- گفته-لینک-سایت-باید–انگلیسی-باشه
http://digital98.ir/archives/123

توجه داشته باشید که این URL ها از اعداد غیر مرتبط با محتوا استفاده می کنند و کاربر نمی تواند حدس بزند که چه چیزی در صفحه پیدا خواهند کرد با نگاه کردن به URL.

با استفاده از ساختار permalink سازگار با جستجوگر SEO، شانس خود را برای به دست آوردن موقعیت های بهتر در نتایج جستجو بهبود بخشید.

در اینجا نحوه بررسی و به روزرسانی ساختار Permalink سایت WordPress شما را بررسی می کنیم.

شما باید از صفحه تنظیمات » پیوندهای یکتا بازدید کنید. گزینه نام نوشته را انتخاب کنید و سپس دکمه ذخیره تغییرات را کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

توجه: اگر وب سایت شما بیش از 6 ماه راه اندازی شده است، لطفا ساختار permalink (پیوندهای یکتا) خود را تغییر دهید مگر اینکه از گزینه ساده استفاده کنید. اگر از روز و نام و یا ماه و نام استفاده می کنید، همچنان از آن استفاده کنید و بدون تغییر بگذارید.

با تغییر ساختار permalink در یک سایت استاتیک، شما تمام اشتراک های رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد و خطر از دست دادن رتبه بندی جستجوگرهای موجود در وب خود را پیش رو خواهید داشت.

اگر مجبورید ساختار permalink خود را تغییر دهید، یک طراح حرفه ای استخدام کنید تا بتوانید تغییرات لازم را تنظیم کنید. شما همچنان لینک مطالب صفحات اجتماعی خود را از دست خواهید داد.

3- وبسایت با www یا بدون www در URLهای وردپرس

اگر درباره وبسایت خود فکر میکنید، باید انتخاب کنید که در وب سایت خود از www مثل (http://www.example.com) یا non-www مثل (http://example.com) استفاده کنید.

موتورهای جستجو این دو را دو وب سایت متفاوت را در نظر می گیرند، بنابراین این بدین معنی است که شما باید یکی را انتخاب کنید و به آن بچسبید.

شما می توانید تنظیمات خود را با مراجعه به تنظیمات » عمومی تنظیم کنید. URL مورد نظر خود را در هر دو آدرس “نشانی وردپرس (URL)” و “نشانی سایت (URL)” اضافه کنید.

علی رغم آنچه که دیگران ادعا می کنند، از دیدگاه SEO، هیچ مزیتی برای استفاده با www یا بدون www بر دیگری وجود ندارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع، می توانید بیشتر در وب جستجو کنید تا قانع شوید. اما ما توصیه می کنیم بدون www فعالیت کنید به دلیل کوتاهی در نگارش و راحتی.

4- بهترین پلاگین جستجوگر WordPress

یکی از بهترین بخش ها در مورد وردپرس این است که افزونه برای هر کاری وجود دارد و SEO نیز از این قاعده مستثنی نیست. هزاران پلاگین WordPress SEO وجود دارد که برای مبتدیان انتخاب بهترین پلاگین SEO کمی سخت به نظر می رسد.

به جای نصب پلاگین های جداگانه برای وظایف اختصاصی SEO، ما به شما کمک خواهیم کرد که بهترین پلاگین SEO پلاگین را انتخاب کنید که 100٪ رایگان است.

5- انتخاب بهترین پلاگین SEO پلاگین وردپرس

هنگامی که به انتخاب بهترین پلاگین SEO وردپرس می رسید، به احتمال زیاد، انتخاب های خود را به دو گزینه محبوب تر تقسیم می کنید:

Yoast SEO یا All in One SEO Pack. 😁

هر دو آنها راه حلی موثر هستند، و ما معمولا مقایسه ی مثبت و منفی Yoast SEO vs All In One SEO Pack را انجام می دهیم ولی عموما هر دو وظیفه یکسانی انجام می دهند این سلیقه شماست که بسته به نیازتان کدام یک را انتخاب می کنید.

در digital98.ir ما از Yoast SEO استفاده می کنیم.

5- XML نقشه های سایت را در وردپرس اضافه کنید

Sitemap یک فایل مخصوص به صورت فرمت XML است که لیست هر صفحه را در وب سایت شما نشان می دهد. این باعث می شود که موتورهای جستجو برای پیدا کردن تمام محتوای شما راحت شوند.

اضافه کردن Sitemap XML رتبه بندی جستجوی سایت شما را افزایش نمی دهد، بلکه به موتورهای جستجو کمک می کند صفحات را سریعا پیدا و رتبه بندی کنند در نیتجه پس از بازدید های بشتر از وبسایت شما کم کم نتایج در موتورهای جستجو بهینه شده و ترافیک شما بیشتر خواهد شد.

اگر از پلاگین Yoast SEO استفاده می کنید، به طور خودکار یک Sitemap XML برای شما ایجاد می کند. برای پیدا کردن نقشه سایت خود، فقط به آدرسی مانند زیر مراجعه کنید (فراموش نکنید که نام دامنه خود را جایگزین digital98 نمائید):

http://digital98.ir/sitemap_index.xml

6- سایت خود را به کنسول جستجوی گوگل اضافه کنید:

گوگل کنسول، همچنین به عنوان ابزار وبمستر شناخته می شود، مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده از سوی گوگل است تا صاحبان وب سایت ها به بررسی نحوه مشاهده محتوای آن توسط موتور جستجو، کمک کند.

این گزارش ها و داده ها به شما نشان می دهند که چگونه صفحات شما در نتایج جستجو ظاهر می شوند. شما همچنین می توانید شرایط جستجوی واقعی افراد جهت یافتن وبسایتتان را ببینید، همچنین ببینید چگونه هر صفحه در نتایج جستجو نمایش داده می شود و چند بار صفحات شما کلیک می شوند.

همه این اطلاعات کمک می کند تا بدانید چه چیزی در سایت کار می کند و چه چیزی کمبودش احساس می شود. سپس می توانید بر اساس استراتژی محتوایی خود برنامه ریزی کنید.

گوگل کنسول همچنین به شما هشدار می دهد که در وبسایت شما چیزی اشتباه است، مانند زمانی که موتورهای جستجو قادر به دسترسی نیستند و یا محتوای تکراری و منابع محدود را پیدا کنند.

هنگامی که وب سایت خود را به Google Search Console اضافه کرده اید، روی منوی خالی کلیک کرده و سپس Sitemaps را انتخاب کنید.

پس از آن شما باید بر روی دکمه اضافه کردن نقشه سایت کلیک کنید.

Sitemap اصلی شما sitemap_index.xml است، بنابراین پیش بروید و آن را ارسال کنید.

هنگامی که نقشه سایت خود را با موفقیت اضافه کردید، در انتظار ظاهر می شود. بعضی وقت ها گوگل به خزیدن وب سایت شما کمک می کند. پس از چند ساعت، شما می توانید برخی از آمار در مورد نقشه سایت خود را ببینید. این تعداد پیوندهای موجود در نقشه سایت شما را نشان می دهد، تعداد آنها را نمایه می کند، نسبت تصاویر و صفحات وب و غیره.

ما توصیه می کنیم که شما حداقل یک بار ماهانه برای بینش خود جستجو کنسول خود را بررسی کرده و پیشرفت SEO را در وب سایت خود مشاهده کنید.

7- بهینه سازی پست های وبلاگ شما برای جستجوگرها

اغلب مبتدیان اشتباه فکر می کنند که با نصب و فعال سازی پلاگین جستجوگر WordPress همه چیز ردیف شده!! SEO یک فرایند مداوم است که اگر بخواهید حداکثر نتایج را مشاهده کنید بایستی ادامه داشته باشد.

SEO Yoast اجازه می دهد تا شما یک عنوان، شرح، و کلمه کلیدی را به هر پست وبلاگ و صفحه اضافه کنید. همچنین به شما یک پیش نمایش از آنچه کاربران زمانی که در گوگل وب سایت شما را می بینند، نشان می دهد.

توصیه میکنیم عنوان و توضیحات خود را بهینه کنید تا حداکثر کلیک را دریافت کنید.

هنگام نوشتن پست وبلاگ خود، به سادگی به بخش SEO Yoast بروید و از مزایای آن استفاده کنید.

اگر شما در عجبید که چگونه یک کلید واژه متمرکز را انتخاب کنید، در این حال با انجام این فعل یک توصیف خوب متا، برای بهینه سازی پست های وبلاگ خود برای جستجوگرها قرار داده اید.

ما به شدت توصیه می کنیم که از آن استفاده کنید زیرا SEO بر روی موفقیت صفحات وبسایت شما بسیار مهم است.

8- بهترین روشهای SEO وردپرس

اگر شما از قبل از اصول اولیه جستجوگرها وردپرس پیروی می کرده اید و اکنون از بهترین افزونه هایی وردپرس SEO استفاده می کنید، بیشتر از پیش از رقبا جلوتر خواهید بود.

با این حال اگر شما حتی نتایج بهتر را می خواهید، پس شما باید بهترین روش های جستجو در WordPress را در زیر دنبال کنید.

نترسید، خیلی فنی نیستند. اما اگر آنها را دنبال کنید، تفاوت بزرگی خواهید داشت.

9- با استفاده از دسته بندی ها و برچسب ها در وردپرس

وردپرس به شما اجازه می دهد پست های وبلاگ خود را به دسته ها و برچسب ها مرتب کنید. این امر باعث می شود که شما بتوانید مطالب خود را با موضوعات مختلف مدیریت کنید و برای کاربران خود جهت پیدا کردن محتوایی که دنبال می کنند اپشنی در نظر گرفته باشید.

دسته بندی ها و برچسب ها همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند تا ساختار و محتوای وب سایت شما را درک کنند.

اغلب مبتدیان در مورد چگونگی استفاده بهتر از دسته ها و برچسب ها اشتباه می کنند. نحوه برخورد با دسته ها و برچسب  ها را مرور می کنیم:

دسته بندی ها برای گروه بندی گسترده ای از پست های شما در نظر گرفته شده است. اگر وبلاگ شما یک کتاب بود، دسته بندی ها شامل جدول محتوا خواهد بود.

به عنوان مثال، در یک وبلاگ شخصی شما می توانید مقوله هایی مانند موسیقی، غذا، مسافرت و غیره داشته باشید. دسته ها سلسله مراتب هستند، بنابراین شما می توانید دسته های کودک را به آنها اضافه کنید.

از سوی دیگر، برچسب ها کلمات کلیدی خاصی هستند که محتوای یک پست خاص را توصیف می کنند. به عنوان مثال، یک پست وبلاگ تحت دسته بندی مواد غذایی می تواند برچسب هایی مانند سالاد، صبحانه، پنکیک و غیره داشته باشد. از این ها به عنوان بخش های شاخص در یک کتاب متنی استفاده کنید.

با استفاده درست از دسته ها و برچسب ها، کاربران خود را برای مرور وب سایت خود راهنما باشید. از آنجا که برای کاربران آسان است، آن نیز برای موتورهای جستجو برای مرور وب سایتتان آسان کرده اید.

10- پیوند داخلی را با عادت انجام دهید

موتورهای جستجو برای هر صفحه در وب سایت شما یک نمره (مجوز صفحه) تعیین می کند. دستورالعمل این نمره مخفی نگهداری می شود تا مردم نمیتوانند نتایج را تماشا کنند. با این حال، رایج ترین نشانه های مقتدر، لینک ها هستند.

به همین دلیل مطالبتان را از پست های و صفحات دیگرتان به هم پیوند دهید.

شما باید آن را یک عادت تبدیل کنید تا لینک های خود را هر زمان که ممکن است، پیوند دهید. اگر مولفه های متعددی داشته باشید، یک چک لیست دلخواه پست پیش از انتشار ایجاد کنید که به آنها نیاز دارد تا حداقل 3 پست دیگر وبلاگ را به هم پیوند دهند.

این کار به شما کمک می کند صفحات نمایشی خود را افزایش دهید، زمان بازدید کاربران را در سایت افزایش دهید و در نهایت نمره SEO از پست های وبلاگ و صفحات شخصی شما را بهبود یابد.

11- بهینه سازی نظرات وردپرس

نظرات می تواند نشانه مشارکت کاربر در وب سایت شما باشد. کاربران به معنی پیوندهای بیشتر به سایت و ترافیک بیشتر هستند.

اما شما باید مطمئن شوید که نظرات شما واقعی است و هرزنامه نیست. اسپم ها نظرات خود را با لینک های بد ارسال می کنند که می تواند رتبه بندی های جستجوی شما را تحت تاثیر قرار دهد و حتی خراب کند.

به همین دلیل توصیه می شود همه از Akismet استفاده کنند. این یکی از دو پلاگین است که با هر سایت وردپرس نصب می شود و به شما کمک می کند تا از هرزنامه های نظر سنجی جلوگیری کنید.

پست های وبلاگ شما دارای تعداد زیادی نظرات واقعی و بدون هرزنامه است،👍 کارتان درست است. 😎 همه چی ردیف است.

با این حال، نظرات زیاد در یک پست می تواند آن را کند کند که همچنین بر رتبه بندی موتور جستجوی تاثیر می گذارد.

12- NoFollow پیوندهای خارجی در وردپرس

لینک ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا تصمیم بگیرند کدام صفحات مهم هستند. هنگامی که شما به یک وب سایت پیوند می دهید، برخی از رتبه های جستجوگر سایت خود را به این لینک منتقل می کنید. این امتیاز جستجوگرها “آب پیوند” نامیده می شود.

برای رتبه بندی جستجوی خوب شما باید اطمینان حاصل کنید که شما بیشترین لینک را از وب سایت های دیگر دارید.

اضافه کردن خصیصه “nofollow” به لینک های خارجی (پیوندهایی به وب سایت هایی که شما ندارید) به موتورهای جستجو دستور می دهد که از این لینک ها پیروی نکنند. این به شما کمک می کند آب پیوند را ذخیره کنید.

یک پیوند نرمال عادی در HTML :

<a href="http://example.com"> وبسایت مثال </a>

: به شرح زیر است nofollow یک لینک خارجی با

<a href="http://example.com "rel="nofollow"> وبسایت مثال </a>

شما همچنین می توانید “check-box rel = “nofollow را به لینک پیوند درج کنید. این به شما این امکان را می دهد که لینک را به راحتی بدون اتصال به لینک های خارجی اضافه کنید.

13- پست های کامل نسبت به خلاصه ها یا گزیده ها

وردپرس لینک های خود را از صفحاتی مانند صفحه اصلی، آرشیو دسته بندی، آرشیو برچسب ها، بایگانی، صفحات نویسنده، و غیره پیوند می دهد.

به طور پیش فرض، محتوای کامل مقاله را در تمام این صفحات نشان می دهد. این بر SEO شما سایت تاثیر می گذارد، زیرا ممکن است موتورهای جستجو  آن را به عنوان محتوای تکراری در نظر بگیرند.

مقالات کامل همچنین صفحات بایگانی شما را کندتر می کنند.

نمایش مقالات کامل در همه جا تاثیر می گذارد. به عنوان مثال، کاربرانی که در خوراک RSS شما اشتراک دارند، قادر به خواندن مقاله کامل در خوراک خود خواهند بود بدون اینکه از وبسایت شما بازدید کنند.

ساده ترین راه برای حل این مسئله، نمایش خلاصه ها یا گزیده ها به جای مقالات کامل است.

شما می توانید این کار را با رفتن به تنظیمات » خواندن و انتخاب خلاصه انجام دهید.

14- سرعت و امنیت برای وردپرس SEO

حتی اگر شما تمام راهنمایی های وردپرس راب به بهترین شیوه دنبال کنید، اگر سایت شما آهسته شود یا توسط یک هکر هک شود، کاهش رتبه بندی موتورهای جستجو یک ضربه بزرگ به بار می آورد.

15- بهینه سازی سرعت و عملکرد سایت شما

تحقیقات نشان می دهد، متوسط ​​طول عمر انسان کمتر از ماهی قرمز است.

کارشناسان استفاده از وب سایت معتقدند که کاربران تصمیم می گیرند که آیا می خواهند در عرض چند ثانیه بازدید از یک وب سایت اقامت داشته باشند یا آن صفحه را ترک کنند.

این بدان معناست که یک صاحب وبسایت، شما فقط چند ثانیه شانس دارد تا کاربران را جذب کنید. شما نمی خواهید این زمان ارزشمند از بین برود و بازدید کننده خود را منتظر بارگذاری وب سایت معطل قرار دهید. موتورهای جستجو مانند گوگل ادعا می کنند وب سایت های سریعتر را بالاتر از وب سایت های آهسته رتبه بندی می کنند.

16- بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای جستجوگرها

تصاویر جذابتر از متن هستند، اما زمان بارگیری بیشتری نیز می طلبند. اگر اندازه و کیفیت تصویر دقیق نباشد، می توانید وب سایت خود را فانی در نظر بگیرید.

شما باید مطمئن شوید از تصاویری که برای بارگذاری استفاده می کنید بهینه شده اند.

یک ترفند دیگر که می توانید برای بهینه سازی تصاویر خود برای موتورهای جستجو استفاده کنید استفاده از عنوان توصیفی و برچسب های ALT است. این برچسب ها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا درک کنند که تصویر شما چه چیزی است. آنها همچنین به کاربران مبتلا به اختلال بینایی کمک می کنند، برچسب های alt و title را بتوانند بخوانند.

وردپرس به شما اجازه می دهد تا هنگام اضافه کردن یک تصویر تگ های عنوان و alt را اضافه کنید.

برچسب های alt و title را به تصاویر خود در وردپرس اضافه کنید.

اگر تصاویر زیادی را به سایت WordPress اضافه می کنید، لازم است از افزونه گالری استفاده کنید.

در تست سرعت، ما افزونه Envira Gallery را سریعترین افزونه گالری وردپرس پیدا کردیم. آن افزونه به طور کامل پاسخگو و SEO مناسبی نیز دارد.

17- امنیت و ایمنی سایت WordPress شما

هر هفته، گوگل لیست سیاه حدود 20،000 وب سایت برای بدافزار و حدود 50،000 برای فیشینگ، معرفی می کند. هنگامی که یک سایت به لیست سیاه اضافه شود، در هیچ یک از نتایج جستجو نشان داده نمی شود.

این به این معنی است که امنیت سایت وردپرس شما برای رتبه بندی بسیار مهم است.

اگر سایت شما توسط یک هکر به خطر بیافتد، تمام زحملات شما به هدر خواهد رفت.

اما خبر خوب اینجاست که حفظ سایت وردپرسی آنچنان هم دشوار نیست.

در digital98 ما از ترفند های حرفه ای برای محافظت از وب سایت در برابر حملات استفاده می کنیم.

18- شروع به استفاده از SSL / HTTPS

(Layer Secure Sockets Layer) به اختصار SSL یک تکنولوژی است که ارتباط بین یک مرورگر کاربر و سرور که به آن وصل شده است را رمزگذاری می کند. در واقع یک لایه امنیتی اضافی به سایت وردپرسی شما می افزاید.

وبسایت هایی دارای SSL با یک علامت قفل در نوار آدرس مرورگر نشان داده می شوند.

با این علامت سایت شما بیشتر قابل اعتماد می شود و این برای یک فروشگاه آنلاین وردپرسی بسیار حساس و لازم است.

می توانید گواهی SSL خود را از طریق شرکت میزبانی وب خود خریداری کنید، یا اینکه از SSL رایگان استفاده کنید.

شما همچنین می توانید SSL رایگان با رمزگذاری بگذارید.

چندین شرکت میزبانی وردپرس مانند Siteground، Dreamhost و WPEngine شروع به ارائه یکپارچه سازی رمزگذاری SSL کرده اند.

19- ابزار جستجو و منابع بیشتر

هنگامی که شما با چسبیدن به بهترین روش های وردپرس روبرو می شوید، می خواهید مهارت های خود را حتی بیشتر برای جلوگیری از رقابت خود بالا ببرید.

اگر قصد دارید برخی از تکنیک های پیشرفته را امتحان کنید، می توانید مقالات وردپرسی را از قسمت هدر سایت جستجو کنید.

امیدواریم که این مقاله در جهت بهینه سازی سایت شما برای موتورهای جستجو مفید بوده باشد، پیش بروید و از راهنمایی های وردپرس کمک بگیرید و در عرض چند ماه همانطور که موتورهای جستجو تغییراتی را انجام می دهند، شما نیز افزایش ترافیک خود را مشاهده کنید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، در قسمت reaction پایین حس خودتون رو به ما انتقال بدین.