آیا میدانید 99 درصد ایردارپ های غیر رایگان جعلی و کلاهبرداری هستند! پس لطفا گول نخورید. پولدار شدن یک شبه خیالی خام و رویایی بیش نیست و میسر نمیشود به این جمله ایمان بیاورید.

نوشتن اعداد کسری و فرمول در ورد [لینک]

وارد کردن فرمول و عبارت کسری (Equation) در ورد

نرم افزار word را در سیستم فراخوانی کنید تا محیط ویرایشی این نرم افزار برای شما نمایش داده شود. سپس از منوی بالایی به زبانه ی Insert بروید. در زبانه یا تب insert بخشهای مختلفی وجود دارند که یکی از این بخش ها Symbols است:

همانطور که در تصویر بالا مشاهده میکنید بخش symbols دارای دو قسمت است: Equation و Symbol. اگر بر روی فلشی که پایین عبارت Equation نمایش داده شده کلیک کنید منویی برای شما نمایش داده می شود که میتوانید نوع فرمول مورد نظر و ساختار آنرا انتخاب کنید.

اکنون از این بین ساختار فرمول، عبارت کسری، رادیکالی و یا حتی ماتریکس و … را انتخاب کنید تا نمونه ی پیشفرض این ساختار در محیط نوشتاری نرم افزار برای شما وارد شود. حال به سادگی و با کلیک کردن در بخشهای مشخص شده در این نمونه پیشفرض، عبارت مورد نظر خودتان را وارد نمایید. به این ترتیب شما قادر خواهید بود انواع عبارتهای کسری، رادیکالی و فرمولهای ساده و پیچیده را در word وارد کنید.

نکته :

منوی equation برنامه word سیستم من فعال نیست !! چطور میشه فعالش کرد?!

برای حل این مشکل باید پسوند doc فایل ورد خود را به docX تغییر دهید.

می توانید از سایت های انلاین زیر برای تبدیل فرمت استفاده کنید. برای این منظور از سایت زیر استفاده نمایید.

https://www.onlineconverter.com/doc-to-docx

برای فعال سازی بخش Equation این است که فایلی در حال ویرایش ان هستید اگر در حالت “Compatibility Mode,” هست یعنی پسوند فایلتان  .doc  هست باید اول ان را به فرمت .docx سیو کنید و بعد از سیو کردن فایل را باز کنید و equation editor باید فعال می شود و علت این مشکل ساپورت نکردن ورژن قدیمی فرمت برای equation editor هست.

همچنین در جهت عکس، سایت docx2doc.com برای تبدیل آنلاین docx به doc بسیار مناسب است.

بهتر است از کدام فرمت استفاده کنیم؟

در حال حاضر DOCX از هر نظر بهترین فرمت برای ذخیره سازی فایل های WORD است. سبک و کم حجم است و برای انتقال زحمتی روی دوش کاربر نمی گذارد. حتی می توان با ابزارهای آنلاینی مانند Google Docs، آن ها را خواند و اجرا کرد.

فرمت DOC دیگر کارایی خاصی ندارد و تنها در زمانی باید به سراغش بروید که مجبور به استفاده از یک واژه پرداز سطح پایین باشید. ده سالی از پایان دوران DOC می گذرد و تقریبا در همه جا فرمت DOCX قابل شناسایی است و می توان به راحتی از آن استفاده نمود.

مطالب مرتبط ؛

 • به کانال ارز دیجیتال رایگان بپیوندید کانال ارز دیجیتال

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

  بدون دیدگاه
  وبلاگ
  © 2021 - کلیه حقوق برای دیجیتال 98 محفوظ است