شاید برای کاربران ایرانی سخت باشد که به غیر از گوگل از موتور جستجوی دیگری استفاده کنند اما بیایید کمی دقت کنیم که وقتی موتور جستجویی با قابلیت های گوگل بتواند نیاز کاربرانش را برآورده کند چرا از آن استفاده نکنیم. این موضوع در مورد موتورهای جستجوی دیگر مثل بینگ، آمازون، یاهو، AOL و… نیز به همین صورت می باشد. اما موتور جستجو ایرانی yooz.ir چطور؟ تیم digital98.ir این موتور جستجو را بررسی کرده و در ادامه نقاط مثبت این موتور را از دید کارشناسانه بیان می کند.

مدیر پروژه موتور جستجوی ایرانی با بیان اینکه ۸۵ درصد ترافیک هدفمند در اینترنت توسط موتورهای جستجو ایجاد می شود، از رتبه ششم ایران در میان کشورهای دنیا در استفاده از موتور جستجوی گوگل خبر داد. نقوی با بیان اینکه ایرانی ها روزانه ۲۵ میلیون بار از گوگل بازدید می کنند، خاطر نشان کرد: کشورهایی مانند آلمان، فرانسه، ایتالیا و چین در این رتبه بندی در رده های ۱۰ به بعد قرار دارند.

مدیر پروژه موتور جستجوی ایرانی با بیان اینکه در راه اندازی موتور جستجوی بومی «یوز»، ۹ جویشگر خارجی مورد مطالعه قرار گرفته است، گفت: این پروژه در گام نخست یک‌ میلیارد صفحه فارسی را پوشش می دهد، در همین حال افزایش پوشش زبان های فارسی، عربی و انگلیسی به ۶ میلیارد صفحه و بدست آوردن ۲۰ درصد جستجوی تحت وب در کشور از جمله اهداف این پروژه در گام دوم خواهد بود.

وارد موتور جستجوی http://www.yooz.ir/ شوید. با توجه به سابقه فعالیت این موتور جستجو هنوز کمبود و کاستی هایی در آن خواهید دید اما با استقبال مردمی قطعا شاهد پیشرفتهای روز افزون آن در جهت رفع نیازهای شما خواهید بود…

اگر وبسایت دارید و می خواهید بدانید چگونه سایت خود را در موتور جستوجو گر ایرانی یوز ثبت کنم ادامه مطلب را دنبال کنید…

به گفته یکی از نیروهای تیم فنی موتور جستجوی ایرانی یوز؛

موتور یوز مثل بقیه‌ی موتورهای جستجوی مطرح دنیا، به صورت خودکار وب را خزش می‌کند و صفحات را استخراج می‌کند، اما به هر دلیل ممکن است یک سایت یا اینکه تعدادی از صفحات خزش شده از قلم بیافتند. در این مواقع می توانید به یوز اطلاع دهید. از طریق آدرس ایمیل info@yooz.ir آدرس سایت مورد نظر خود را بفرستید تا در اسرع وقت توسط کارشناسان خزش آن سایت یا صفحات انجام گیرد.

موتور جستجوی یوز از API هیچ موتور جستجوی دیگری برای هیچ کاری (نه خزش کردن وب و یافتن صفحات، نه برای جستجو) استفاده نمی‌کند و یک موتور جستجوی مستقل است. یوز صفحات را خزش و index می‌کند و جستجو را روی آن سایت یا صفحاتن انجام می‌دهد.

بله، موتور جستجوی یوز برعکس خیلی از موتورهای جستجوی ایرانی که فقط از بینگ و گوگل کمک می گیرند، خزش مستقل دارد و از هیچکدام از موتورهای جستجو استفاده نمی کند.

این موتور جستجوی فارسی و ایرانی قابل تحسین است، بد نیست بدانید:

  • در چین فقط 18 درصد مردم از گوگل استفاده می کنند و 80 درصد از موتور جستجوی ملی بايدو که یک موتور جستجوی چینی است.
  • در روسیه 70 درصد از موتور جستجوی ملی ياندکس.
  • در کره جنوبی 70 درصد از موتور جستجوی ملی ناور.

اما در ایران !!!

0 درصد از موتورجستجوی ملی، چرا؟!!! … واقعا مردم ایران به دنبال چه نوع محتوایی هستند که از نظر کلی آن ها این موتور جستجو آن قابلیت را دارا نیست!

چرا 100 درصد ایرانی ها از موتور جستجوی خارجی google ، bing ، yahoo و … استفاده می کنند !!!

به جای استفاده از کلماتی مانند ( چیه بابا از گوگل کمک می گیرم، این که کاری نداره منم میتونم همچین موتوری بزنم، بخرم، سوار شوم، میخوام بزنم، منم زدم، چرته، خرابه، ایراد داره، سرورش خارجه، و … )

ما به شما موتور جستجوی حرفه ای و ایرانی یوز را پیشنهاد می کنیم پس تعلل نکنید و همین حالا امتحان کنید.

https://yooz.ir